Argumenty przemawiające za podwyżką

podwyżka

Wielu pracowników nie wie, jak przygotować się do rozmowy na temat podwyżki. Powodzenie akcji zależy od tego, w jaki sposób umotywujemy naszą prośbę o wyższe wynagrodzenie. Poniżej znajdziecie listę argumentów, które zdecydowanie przemawiają za tym, że powinniśmy otrzymać podwyżkę:

  • Zmiana zakresu obowiązków i zwiększenie odpowiedzialności służbowej.

Być może szef nie jest świadomy tego, że nowe obowiązki, które Ci przydzielił, zajmują bardzo dużo czasu. Nadprogramowe zadania powinny być wynagradzane w dodatkowy sposób. Poza tym chodzi też o wagę obowiązków. Jeśli np. zacząłeś zarządzać zespołem pracowników, to jak najbardziej możesz starać się podwyżkę.

  • Podniesienie kwalifikacji.

Osoby, które skończyły studia lub specjalistyczne kursy i potrafią wykazać, że wiedza przydaje im się w pracy, też mogą wystąpić z prośbą o podwyższenie płacy. W końcu ich nowe umiejętności służą zwiększeniu zysków firmy.

Niektórzy pracodawcy myślą, że sam awans i zmiana stanowiska np. na bardziej prestiżowe, uczynią pracownika zmotywowanym i zadowolonym. Pamiętajmy, że awans powinien wiązać się z kwestiami finansowymi.

  • Staż pracy.

Pracujesz w firmie od wielu lat i wiesz, że nowi pracownicy zarabiają więcej niż Ty, mimo że masz większe doświadczenie? Można poprosić o podwyżkę, powołując się na to, że zarobki na podobnych stanowiskach są teraz dużo wyższe, niż kiedy byłeś rekrutowany.

Jeśli wywiązujesz się należycie ze swoich obowiązków, ale od dawna nie udało Ci się wynegocjować lepszych warunków płacowych, to być może pora na szukanie ofert pracy w Supraślu. Czasem zmiana pracodawcy jest jednym sposobem na zwiększenie dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *