Strój służbowy – dress code, odzież robocza, odzież ochronna

odzież ochronna

Kogo obowiązuje dress code?

Elegancki wygląd jest wymagany u pracowników urzędów, szkół i placówek finansowych. Garsonkę czy garnitur wkładają również osoby zatrudniane przez kancelarie prawne oraz handlowcy.

Przede wszystkim obowiązuje umiar – zarówno w odniesieniu do kolorystyki (zaleca się stonowane barwy jak granat, szarości czy biel), jak i biżuterii oraz makijażu. Panie powinny pamiętać o tym, aby nie ubierać się zbyt wyzywająco – kuse spódniczki i głębokie dekolty odpadają. Podobnie zresztą jak sandałki. Niezależnie od tego, jaka panuje temperatura, kobiety powinny nosić rajstopy. Z kolei panowie muszą pamiętać o tym, by kolor skarpetek zgrywał się z butami.

Ekstrawagancja nie jest mile widziana w biurze, chyba że pracujemy w agencji reklamowej lub w startupie. Jeśli chcesz zostać specjalistą do spraw reklamy czy programistą, to bardzo prawdopodobne, że będziesz przychodził do pracy w jeansach, dresach lub w trampkach.

Odzież ochronna i robocza

Odzież ochronna ma za zadanie chronić przed zagrożeniami mechanicznymi, chemicznymi oraz termicznymi. Z kolei odzież i obuwie robocze należy zakładać, jeśli podczas wykonywania obowiązków służbowych występuje mocne brudzenie lub działają czynniki powodujące przyspieszenie niszczenia ubrań.

Kogo najczęściej obowiązuje taki ubiór w pracy w Suchowoli? Tego typu odzież noszą m.in. pracownicy budowlani czy osoby zatrudnione na produkcji. Obowiązek nakładania stroju służbowego występuje też w hotelach, bankach, restauracjach czy szpitalach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *