Kluczowe kompetencje na rynku pracy

umiejętności

Wykształcenie oraz bogate doświadczenie zawodowe to czasem za mało, aby mówić o stabilnym etacie. Sprawdzony pracownik ma określone cechy, które ułatwiają mu wywiązywanie się z obowiązków. Jakie kompetencje pomogą w budowaniu pozycji zawodowej?

Cechy psychofizyczne

U rzemieślników liczy się świetna koordynacja ruchowa, siła, a także zdolności manualne. Z kolei dobry instruktor tańca musi mieć poczucie rytmu.

Zdolności interpersonalne

W przypadku kandydatów to pracy w Jedwabnem na stanowiska sprzedażowe, przydatne okazują się umiejętności takie jak np. szybkie nawiązywanie kontaktów czy komunikatywność. Liczy się też empatyczna postawa, łatwość w przekonywaniu do swoich racji oraz zjednywaniu sympatii.

Kompetencje matematyczne

Mają kluczowe znaczenie u inżynierów czy analityków biznesowych. Do tej grupy kompetencji można zaliczyć rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną oraz analityczne myślenie.

Przedsiębiorczość

Pod tym pojęciem kryją się takie cechy jak innowacyjność w działaniu, kreatywność i umiejętność zarządzania czasem oraz zespołem. Przedsiębiorczy pracownik jest świetnie zorganizowany i umie myśleć nieszablonowo.

Kompetencje językowe

Od nich zależy dużo, jeśli planujesz karierę w charakterze redaktora lub dziennikarza. Poza tym znajomość języków obcych bywa nieodzowna na wielu stanowiskach, jeżeli pracownik jest zatrudniony w międzynarodowej firmie.

Kompetencje informatyczne

Wysoko rozwinięte umiejętności cyfrowe są niezbędne, by w dzisiejszych czasach zrobić karierę. Obsługa komputera to podstawa w pracy biurowej. W zależności od tego, na jakie stanowisko pracy w Jedwabnem zamierzasz aplikować, mogą różnić się wymagania z zakresu znajomości specjalistycznych narzędzi, czy programów komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *