Na czym polega praca windykatora terenowego?

praca windykatora terenowego

Niestety życie z pożyczek i kredytów jest dla wielu osób standardem. Jeśli regularnie spłacamy należności, to nie ma się o co martwić, ale różne wypadki losowe, jak chociażby utrata pracy, mogą przyczynić się do utraty płynności finansowej. Mimo wszystko firmy udzielające pożyczek starają się odzyskać wierzytelności.

Oferty pracy dla windykatorów terenowych, możemy znaleźć również w Hajnówce. Od osoby zatrudnionej na takim stanowisku wymaga się prawa jazdy kategorii B., znajomości pakietu Office i przede wszystkim umiejętności negocjacyjnych. W przypadku starań o tego typu pracę w Hajnówce istotne znaczenie ma również niekaralność kandydata.  Praca windykatora w Hajnówce daje szanse na elastyczną formę zatrudnienia i wysokie premie.

Wizyty windykatorów mogą się trochę kojarzyć z wizytami komorników i nie budzą pozytywnych emocji. Warto podkreślić, że nie ma tu mowy o zastraszaniu, a celem windykatora jest jedynie wywarcie presji na dłużniku i nakłonienie do go polubownej spłaty wierzytelności. Obowiązki windykatora to nie tylko osobiste wizyty u dłużników i negocjacje. Niekiedy muszą oni zajmować się także gromadzeniem informacji na temat sytuacji finansowej i rodzinnej dłużnika. Trzeba ustalić, czy ktoś uchyla się od spłaty i próbuje ukryć dochody, czy rzeczywiście, to trudna sytuacja życiowa uniemożliwia uregulowanie długu.

Czy windykator robi to samo co komornik? Absolutnie nie. Windykator terenowy nie ma tak szerokich uprawnień, jak komornik, policja czy sąd, a jego działania ograniczają się do tego, aby przekonał dłużnika do dobrowolnej spłaty. Windykacja to pierwszy etap próby odzyskiwania długów­­ –  w przypadku braku powodzenia do akcji wkracza sąd i komornik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *